Синод єпископів УГКЦ оновить стратегію Церкви'2020Під час Синоду єпископів УГКЦ, який розпочав роботу 30 серпня в Івано-Франківську, буде підбито підсумки п’ятирічного досвіду втілення Стратегії"2020 «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» та оновлено її, відповідно до нових викликів та обставин, які настали за останні роки в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Як повідомив секретар Синоду єпископ Богдан (Дзюрах) в інтерв’ю Департаменту інформації, темою Синоду буде «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики». Синод також має намір оновити душпастирську програму Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» у світлі нових викликів, які постали перед Церквою і народом, зокрема, впродовж останнього року.

«Звичайно, ці виклики ми не могли передбачити п’ять років тому, коли започатковували нашу програму… Слушно сказав Блаженніший Святослав, що п’ять років тому ми не думали і не могли передбачити, що місцем зустрічі з живим Христом стануть не тільки парафіяльні спільноти, а й київський Майдан і фронтові окопи на Сході України, військові шпиталі, де перебувають поранені воїни та мирні жителі», – сказав секретар Синоду.

Єпископ також наголосив, що на порядок денний Синоду вплинула сьогоднішня ситуація в Україні. «Ми не могли оминути подій, які відбуваються в Україні, тому що ми всі живемо цими подіями. Тож на Синоді буде приділено особливу увагу позиції Церкви та її душпастирському служінню в контексті сьогоднішньої війни на Сході України», - сказав владика Богдан.

Зі словом на відкритті Синоду виступив Верховний архієпископ УГКЦ Святослав. «Усі ті, кому Бог дає відповідальність за лідерство, – твердо переконаний глава УГКЦ, – повинні зрозуміти, що український народ не є чиєюсь власністю. Ми не є з вами рабами жодного земного володаря і ніколи ними не будемо. Ми є народ Божий, вівці Його пасовиська. Нашим царем і господарем, власником нашої історії є наш Господь Бог, а всі ті, кого Він нам покликає як керівників, лідерів не є господарями, а управителями, служителями, які повинні піклуватися цим народом, будувати його державу як необхідні умови його розквіту. Але плоди свого часу належать Богові».

Теги: