29 серпня 2015 р. митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Патріарший намісник УПЦ КП, відвідав військовослужбовців добровольчого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» (46-й окремий батальйон спеціального призначення ЗСУ), який дислокується під м. Артемівськ Донецької області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Поїздка була насичена зустрічами і бесідами як з українськими захисниками, так і зі священиками-капеланами УПЦ Київського Патріархату. Маршрут пролягав через такі населені пункти Донецької області: Слов’янськ – Часов Яр – Костянтинівка – Дружківка – Краматорськ – Слов’янськ.

Патріаршого намісника супроводжували: настоятель столичного Петро-Павлівського храму на Берківцях прот. Петро Ландвитович, викладачі Київської православної богословської академії протодияк. Василь Дідора та дияк. Іван Сидор, аспірант КПБА Микола Федорюк, Роман Холодов.

В цей день в розташуванні батальйону «Донбас-Україна» відбулися пам’ятні заходи приурочені річниці Іловайської трагедії. На початку командир 46-го окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна», колишній начальник штабу В’ячеслав Власенко звернувся до усіх присутніх з промовою у якій, під звуки пісні «Пливе кача», зачитав імена тих військовослужбовців, які у складі батальйону «Донбас-Україна» загинули захищаючи кордони нашої держави від російської агресії. Хвилиною мовчання кожен вшанував полеглих героїв України.

Після цього митрополит Епіфаній відслужив панахиду за спокій душ загиблих за Україну. Йому співслужив архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, який в цей день також прибув до військової частини пом’янути героїв України.

Після панахиди і прочитання молитви «За мир в Україні» відбулося освячення знамен батальйону «Донбас-Україна». Митрополит Епіфаній звернувся до українських захисників з повчальним словом і в знак подяки і духовної підтримки подарував батальйону «Донбас-Україна» ікону св. вмч. Димитрія Солунського, яка була написана на святій горі Афон. Медаллю «За любов і жертовність до України» були нагороджені двоє бійців окремого батальйону спеціального призначення ЗСУ «Донбас-Україна». Також, від Переяслав-Хмельницької єпархії українським захисникам було передано значну кількість аптечок, спальних ковдр та інших необхідних речей.

Серед учасників заходів була присутня Наталя Веселова – депутат Верховної Ради України, Президент Благодійної Організації «Благодійний Фонд допомоги батальйону «Донбас».

Теги: