4 вересня 2015 року у Синодальній залі Київської Патріархії відбулися збори настоятелів храмів міста Києва, які очолив Патріарх Філарет, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

У роботі зборів також взяли участь єпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії, та єпископ Іоан (Швець).

Головним питанням порядку денного була участь духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату у служінні військових священиків у зоні проведення АТО. Патріарх проінформував присутніх про служіння духовенства Київського Патріархату в якості військових священиків на Донбасі. Нагадаємо, що з благословення Святійшого Патріарха Філарета, 7 серпня 2015 року на Схід України добровільно вирушила перша черга військових священиків (близько 40 чоловік), сьогодні ж, 4 вересня 2015 року, близько 70 священиків відбули у зону проведення АТО в складі другої черги військового духовенства. Патріарх закликав духовенство всіляко допомагати українським військовим, постраждалим на Донбасі, переселенцям, пораненим та сім'ям загиблих героїв.

Під час зборів також було обговорено питання добровільних внесків священиків, які не є капеланами, у фонд підтримки військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, яке звершує душпастирське служіння серед військових на Сході України.

Також Предстоятель Київського Патріахату розповів духовенству про стан міжцерковних та міжконфесійних відносин в Україні (зокрема взаємин Київського Патріархату з УАПЦ та УПЦ МП), а також про відносини між Православними Церквами у світі.

Наприкінці зустрічі Святійший Патріарх Філарет відповів на запитання духовенства та побажав усім Божого благословення у пастирському служінні.

Теги: