Священнослужителі взяли участь у вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру29 вересня, у 74-ту річницю початку розстрілів у Бабиному Яру, відбулася церемонія вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру, яку очолив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhurch.ua.

У події взяли участь члени уряду України, релігійні діячі, представники громадськості, національних товариств, дипломатичного корпусу. Учасниками заходу були покладені квіти до пам’ятника мирним громадянам, розстріляним німецькими фашистами у Бабиному Яру. Присутні вшанували пам’ять жертв розстрілів хвилиною мовчання.

У Бабиному Яру з 1941 по 1943 роки відбувалися страшні за масштабами, заздалегідь сплановані і прораховані до деталей вбивства мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромеїв, переважно похилого віку, жінок, дітей.

"Тут були віддані смерті з тортурами військовополонені, комуністи з сім’ями, партизани, підпільники, православні священики, які відмовилися, незважаючи на страшний тиск, проголошувати в церквах молитви за здоров’я фюрера і рятували від розстрілу євреїв", -- зазначає сайт УПЦ.


"... а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації українських націоналістів (переважно членів ОУН-М), заручників, "саботажників", порушників комендантської години та інших", -- додає сайт Львівської єпархії УАПЦ.

У 2000 році на місці їх мученицької смерті був встановлений поклінний хрест, а в 2012 році освячено каплицю. Богослужіння проходять у тимчасовому храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість” УПЦ (МП), розташованому поруч з каплицею.

Теги: