Мінкульт виділив 4 млн грн на реставрацію Андріївської церкви в КиєвіМіністерство культури України виділило 4 мільйона гривень на реставраційний ремонт Андріївської церкви, що стоїть в центрі столиці. Про це на прес-конференції повідомив перший заступник гендиректора Національного заповідника "Софія Київська" Вадим Кириленко, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

"Міністерство культури України виділило на реставраційні ремонтні роботи Андріївської церкви 4 млн гривень. Наразі можу сказати, що аварійний стан з церкви знято, ведуться ремонтні роботи", - зазначив він.

З його слів, ці кошти підуть на реставрацію фасаду, куполів. Наразі ведуться облицювальні роботи.

Проте, як зазначив В.Кириленко, для повної реставрації церкви необхідно отримати ще 6,5 млн гривень.

Андріївська церква у Києві – історико-архітектурна пам’ятка середини 18-ого століття. Її зведено на Дніпровській кручі, з якою пов'язаний літописний переказ про проповідь апостолом Андрієм Первозванним християнства на землях майбутньої Київської Русі. Церква побудована за проектом архітектора Ф.-Б. Растреллі у 1747-1762 рр. Будівництвом керував зодчий І.Ф.Мічурін. Використовується також як кафедральний собор УАПЦ.

Теги: