Духовенство різних конфесій та громадські лідери обговорили проблему дискримінації ВІЛ-позитивних у медзакладах13 жовтня у приміщенні Київської православної богословської академії УПЦ КП відбувся круглий стіл, який зібрав разом представників релігійних організацій та громадського сектору. Учасники обговорили роль релігійних діячів у медичних закладах у сфері протидії стигми та дискримінації осіб, що мають позитивний ВІЛ статус, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Організаторами заходу виступили Всеукраїнська благодійна організацій “Люди, що живуть з ВІЛ”, ЮНЕЙДС, Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій та Синодальний відділ соціального служіння УПЦ Київського Патріархату. Від релігійних організацій були присутні представники УПЦ КП, УГКЦ, РКЦ, ВСЦ ХВЄП, ВСЦ ЄХБ, українських лютеран та мусульман від ДУМУ “Умма”.

“Нам було важливо провести зустрічі для служителів, які зможуть в майбутньому впливати на середовище у медичних закладах України. Це буде один з перших кроків у нашій роботі в рамках стратегії протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні. Вже незабаром ми затвердимо проект нового розвитку нашої діяльності на базі ВРЦіРО”, – підкреслив голова Департаменту соцслужіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк.

З вітальним словом зустрічи розпочали голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк та радник ЮНЕЙДС з питань прав людини, гендеру та мобілізації спільнот Костянтин Каланча. Першими з презентацією проекту від ЛЖВ “Я – не нуль” виступили Оксана Брижовата, керівник проекту RESPECT та Анна Константинова, керівник відділу зв’язків з громадськістю і пресою. В рамках боротьби зі стигмою та дискримінацією ВІЛ-позитивних осіб зможуть ефективно працювати медичні капелани та релігійні лідери, які служать для людей при лікарнях, додав консультант проекту, виконавчий секретар Комісії з питань соціального служіння ВРЦіРО о. Сергій Дмитрієв, священик УПЦ КП.

За результатами круглого столу учасники прийняли попередні рішення щодо оголошення офіційних позицій релігійних громад проти стигми та дискримінації ВІЛ-позитивних осіб, розробки та презентації програм щодо боротьби з цим явищем, появи координаторів з питань дискримінації та соціального служіння від кожної релігійної громади, поширення інформації про свою боротьбу з дискримінацією та роботу у медичних установах.

Продовженням зустрічі стане практичне втілення ідей та широка мережа спеціалістів, які будуть докладати зусиль, аби всі люди, незалежно від діагнозу, мали рівний доступ до медицини та якісного лікування.

Теги: