18 жовтня відбулися святкові заходи з нагоди 300-річчя Катерининської церкви м. Чернігів, у яких взяли участь глава УПЦ КП Патріарх Філарет разом з єпископами, народні депутати України, козацька громада, представники добровольчого і волонтерського рухів, органів державної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування області, учасники АТО та їх родини, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua. Після закінчення літургії відбулося погашення спеціальної марки та презентація ювілейного конверту із зображенням архітектурної візитівки м. Чернігова, визначної пам’ятки українського бароко, духовного символу козацької звитяги, кафедрального храму Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату - церкви Святої великомучениці Катерини.

У рамках святкових заходів відбулося покладання квітів біля пам’ятної дошки загиблих в АТО воїнів та героїв Небесної сотні. На честь 300-річчя Катерининської церкви волонтери "Жіночої сотні" та інших організацій отримали нагороди від Чернігівської єпархії.

Святкові заходи продовжилися урочистими зборами в залі обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, в холі якого була розгорнута фотовиставка та представлені експонати від Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Державного архіву Чернігівської області та Чернігівського обласного художнього музею ім.Г.П.Галагана.

Під час урочистостей голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч вручив орден «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно) батькам Олега Бикова за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, а також інші нагороди.

Патріарх Філарет звернувся до присутніх зі словами, що війна на сході спонукає до скорішого об’єднання у єдину Помісну Церкву, бо люди бачать яка саме церква стоїть на позиціях України і її захисту.

Також він вручив церковні медалі «За жертовність і любов до України» воїнам з Чернігівщини та відзначив активних волонтерів і громадських діячів.

Концертну частину свята продовжили симфонічний оркестр Чернігівського музичного училища імені Л.Ревуцького, духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України, народні аматорські колективи «Сіверяни» , хор «Сяйво» , «Сіверські клейноди», а також Народний артист України Василь Нечепа, заслужена артистка України Марина Гончаренко, соліст Національної опери України Ігор Євдокименко та інші.

Різні мистецькі заходи з нагоди 300-річчя Катерининської церкви відбулися на території біля Катерининської церкви. Зранку вже почала діяти виставка-продаж виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва "Містечко майстрів", а поруч розташувалася тематична виставка дитячих малюнків.

Теги: