МВС та Рада Церков домовились про тісну взаємодію в питаннях упередження та розкриття злочинів, що мають під собою релігійне підґрунтяУ Міністерстві внутрішніх справ 29 жовтня відбулася зустріч представників кількох підрозділів відомства із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Релігійні діячі зазначили, що найкращий спосіб боротьби зі злочинністю – це профілактика та упередження злочинних дій. Також у рамках реформування правоохоронної системи вони запропонували свою допомогу в підвищенні моральних якостей працівників МВС та участь у підготовці морально-етичного кодексу співробітників правоохоронних органів.

У МВС зазначили, що органами внутрішніх справ вживаються заходи щодо забезпечення контролю за розслідуванням кримінальних проваджень, розпочатих за правопорушеннями на ґрунті расової, національної чи релігійної нетерпимості.

“Протягом 9 місяців поточного року слідчими підрозділами розпочато 168 кримінальних проваджень. Вони відкриті за фактами вчинення злочинів, пов’язаних із заволодінням майна з приміщень церков, інших релігійних споруд та культових будинків (119), а також за їхнє пошкодження, руйнування чи захоплення (30). Частина кримінальних проваджень (19) відкриті за фактами порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, а також за порушення здійснення релігійного обряду, осквернення або знищення релігійних святинь”, – зазначила Дар’я Рубежна, старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління МВС України.

Під час дискусії представники Всеукраїнської Ради Церков озвучили низку проблемних питань, які потребують більшої уваги МВС. Серед них:

    взаємодія в інформаційній сфері задля висвітлення реальної релігійної ситуації в Україні та протидії неправдивій російській пропаганді;
    об’єктивне розслідування правопорушень, вчинених під час зміни православними громадами церковної юрисдикції;
    захист приватності громадян у процесі відкриття державних реєстрів;
    недопущення безпідставного кримінального переслідування тих віруючих громадян, які хочуть скористатися конституційним правом на альтернативну (невійськову) службу під час мобілізації.

За результатами зустрічі представники МВС та ВРЦіРО досягли домовленостей про тісну взаємодію та співпрацю в питаннях упередження та розкриття злочинів, що посягають на свободу совісті та віросповідання або мають під собою релігійне підґрунтя.

Варто нагадати, що у лютому 2000 року була підписана спільна Заява про наміри співпраці між Міністерством внутрішніх справ та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка передбачає низку напрямів для спільних дій “в питаннях духовної підтримки, формування моральних, патріотичних та культурно-етичних цінностей у працівників органів внутрішніх справ”.

Теги: