Віряни УПЦ КП і УПЦ (МП) на Полтавщині об’єдналися проти переходу сільського храму в УАПЦГрупа членів релігійної громади Різдва Івана Предтечі с. Сагайдак Полтавської області разом з архієпископом УАПЦ просять Полтавську облдержадміністрацію захистити прихильників УАПЦ від зазіхань на сільський храм з боку УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Uaockhp.org.ua.

"Не погоджуючись із внутріцерковною політикою, яка склалася в Полтавській єпархії УПЦ КП, в якій ми перебували, та діями керуючого єпархією Владики Федора (Бубнюка), наша релігійна громада вирішила змінити конфесійну приналежність і перейти в юрисдикцію УАПЦ... — йдеться у листі групи членів громади Різдва Івана Предтечі с. Сагайдак до голови Полтавської облдержадміністрації. — Члени нашої релігійної громади провели збори, на яких прийняли одностайне рішення про перехід у підпорядкування Харківсько-Полтавській єпархії УАПЦ, якою керує Високопреосвященний архієпископ Афанасій. На зборах було прийнято Статут зі змінами та обрано Парафіяльну раду і ревізійну комісію. Статут разом із протоколом та заявою подано на перереєстрацію у відповідний орган Полтавської ОДА".

Дізнавшись про перехід релігійної громади до УАПЦ, керуючий Полтавською єпархією владика Федір (Бубнюк) почав цьому завадити. 28 липня 2015 р. з його ініціативи, а також голови місцевої ради ветеранів та сільського голови було організовано альтернативні збори релігійної громади Різдва Івана Предтечі с. Сагайдак, про які не повідомили членів громади, які до цього прийняли рішення перейти в УАПЦ.

"Тому на зборах були присутні лише деякі члени нашої громади, які випадково почули про це зборище, натомість було дуже багато людей, які жодного відношення до нашої релігійної громади не мають. Крім того, були присутні представники Свято-Олексіївської громади УПЦ МП, які також брали участь у «фейковому» голосуванні, так само як і члени ради ветеранів, які не мають жодного стосунку до нашої релігійної громади й навіть ніколи не були присутніми на жодному богослужінні в нашому храмі", — наголошують автори листа.

Вони просять вважати протокол цих зборів недійсним і не зупиняти проведення перереєстрації Статуту релігійної громади Різдва Іоанна Предтечі про перехід з УПЦ КП до УАПЦ.

Прихильники УАПЦ просять "посприяти захисту наших конституційних прав і не допустити протистояння громадян – жителів с. Сагайдак на релігійному грунті".

Архієпископ Афанасій (Шкурупій), керівник Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, звинувачує керівництво Полтавської ОДА у тому, що воно "стало на бік архієпископа Полтавського і Кременчуцького Київського Патріархату Федора (Бубнюка) в його протиправних намаганнях не допустити переходу громади в юрисдикцію УАПЦ".

Фото myprofcom.ru

Теги: