10 листопада, у день пам’яті святої великомучениці Параскеви, духовенство УПЦ (МП) звершило молебень в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Кіровоградської єпархії.

"По церковному віруванню, свята Параскева – покровительниця полів і худоби, а її ікони охороняють сімейне благополуччя і щастя. Свята мучениця – цілительниця людей від важких душевних і тілесних недугів", – пише сайт єпархії.


Біля однієї із старовинних ікон мали змогу в цей день у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї помолитися настоятель Благовіщенського храму м. Кіровограда протоієрей Євгеній Назаренко та клірики храму ієрей Іоанн Верескун і диякон Миколай Чумаченко.

Серед присутніх на богослужінні були також прихожани Благовіщенського храму і працівники Обласного краєзнавчого музею.

Серед унікальних древніх ікон і богослужбових предметів у музеї є подвійний образ Покрову Божої Матері і великомучениці Параскеви. Керівник музею Наталія Агапєєва люб’язно запросила духовенство і прихожан до зали, де знаходиться ікона святої Параскеви. Тут і був звершений молебень.

Перед цим образом у давні часи молилися і українські козаки, бо одному з них він і належав.

По завершенню молебню було проспівано многоліття всім працівникам краєзнавчого музею, які молилися спільно зі священиками. На завершення настоятель Благовіщенського храму протоієрей Євгеній Назаренко домовився з керівництвом музею про подальшу співпрацю.

Теги: