Ужгородський суд розглядає справу священика, засудженого в 1998 році за потрійне вбивствоВ Ужгородському міськрайонному суді з 15 жовтня слухється справа за участю присяжних. Головуючий у справі О.Придачук, суддя В.Данко та присяжні вирішують долю засудженого до довічного позбавлення волі за вбивство трьох осіб, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Zakarpattya.net.ua.

До канцелярії суду надійшло клопотання прокуратури області про перенесення слухання на іншу дату у зв’язку з зайнятістю державних обвинувачів в іншому судовому засіданні, за межами Ужгородського району. Разом з тим судом заслухано думку адвокатів засудженого, які вказали: «Оскільки прокуратура має не одного працівника, а про дату та час розгляду даної справи таких було повідомлено завчасно, вважаємо, з урахуванням положень Кримінального процесуального кодексу України, за можливе розгляд справи за відсутності представників цього органу».

Позицію захисників підтримав і засуджений, стосовно якого розглядається справа. Проте за спільним рішенням професійних та «народних» суддів, з урахуванням думки захисників та засудженого, клопотання прокуратури – задоволено, а слухання у справі було перенесено на іншу дату, у зв’язку з недоцільністю розгляду такої категорії справ за відсутності державного обвинувача.

Як повідомляє Рmg.ua, 10 листопада судді Ужгородського міськрайонного суду разом з присяжними заслухали заяву засудженого про перегляд справи за нововиявленими обставинами. Цього разу судове засідання відбулося за участі засудженого, його захисників та прокурора. Потерпіла, належним чином повідомлена про час і дату судового розгляду, в засідання по справі не з’явилася.

У зв’язку з присутністю представників ЗМІ під час судового процесу, з метою дотримання положень Кримінального процесуального законодавства в аспекті гласності, головуючим заслухано думку учасників засідання щодо можливості фіксування останнього за допомогою відеозаписуючих пристроїв. Спільним рішенням суддів та присяжних було задоволено зазначене клопотання мас-медіа, – зазначає прес-служба Ужгородського міськрайонного суду.

Близько 2-х годин захисник зачитував заяву засудженого священнослужителя. Проте в силу таких обставин, як необхідність присутності адвокатів в іншому процесі за межами Закарпаття та потреби дотримання режиму роботи УВП, в якій наразі перебуває засуджений, судом оголошено перерву у справі до 24 листопада, коли й відбудеться наступне судове засідання.

Закарпатського священика у 1998 році було засуджено до вищої міри покарання за потрійне вбивство. Впродовж 17-ти років засуджений відбуває покарання у Вінницькій установі виконання покарань. Проте в 2015 році останнім ініційовано перегляд рішення суду у зв’язку з нововиявленими обставинами, котрі, як вбачається з заяви засудженого, свідчать про відсутність його вини, повідомляє прес-служба Ужгороського міськрайонного суду.

Теги: