Жінки-мормони шиють ковдри для переселенців з ДонбасуПрезидент українського Товариства допомоги при Церкві мормонів Тетяна Подводова розповіла про соціальне служіння членів організації, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Gazeta.ua.

Членами товариства допомоги при Церкві Ісуса Христа Святих Останніх Днів, відомої як мормони, є 3 тис. жінок. Вони — заміжні, віком від 18 років. Допомагають людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Організація є найбільшою і найдавнішою у світі з-поміж жіночих — існує з 1836 року.

— Девіз Товариства допомоги — "Милосердя ніколи не минає". Його взято з повчань Павла коринтянам у Новому Завіті. Жінки збираються разом і думають, як можуть допомогти духовно, матеріально тим, хто в нужді, — розповідає президент організації 46-річна Тетяна Подводова. — Коли сестри дізнаються, що хтось потрапив у лікарню, повідомляють президента Товариства й вона організовує чергування. Одна жінка може годину посидіти, інша — дві. Якщо мати захворіла, а діти залишилися вдома самі, допомагаємо по господарству. Торік я потрапила в ДТП і сама відчула, як програма працює. Потрібен був постійний нагляд, і сестри допомагали моєму чоловікові. Приходили, сиділи зі мною, приносили їжу. Так робили протягом двох місяців щодня.

У жінок працює "Програма добробуту" — коли родина потрапляє у складну економічну ситуацію: втрачає роботу, помешкання. ­Можливість підтримати такі сім'ї з'являється через пожертву. "Приносимо її в день посту. Із зібраних грошей купуємо ліки, набори продуктів, взуття й одяг. Або хтось може принести власні речі. Так допомагали переселенцям із Донбасу. Я з чоловіком і дітьми приїхала з Донецька, живу в Києві півтора року", — каже Тетяна Подводова.

Наразі Товариство шиє для переселенців ковдри. Також шукає організації, яким потрібна допомога — волонтерські центри, Червоний хрест, дитячі будинки. Останнім часом кілька місяців в'язали шкарпетки й передавали волонтерам. "Як не можемо щось принести, приходимо й допомагаємо. У дитячих будинках прибираємо листя чи сніг",  — розповідає Тетяна Подводова.

Зустрічаються жінки щонеділі, щоб поговорити служіння і раз на місяць проводять додатковий захід, де вчаться корисному рукоділлю. Якщо потрібна психологічна допомога — є семінари з укріплення шлюбу.

Фото mormon.org

Теги: