Вцілілий після артобстрілу хрест із зони АТО вшанують у ЛьвовіУ неділю, 6 грудня, у Гарнізонному храмі Петра і Павла УГКЦ з нагоди 4-ї річниці відкриття храму та Дня Збройних Сил України відбудеться літургія, яку очолюватиме митрополит Львівський владика Ігор. Після спільної молитви у храмі виставлять для почитання березовий хрест, який чудом вцілів після обстрілів в зоні АТО, повідомляє журналіст Ігор Галущак порталу "Релігія в Україні".

Історія цього невибагливого березового хреста почалася у селищі Побєда Новоайдарського району, що на Луганщині. Біля цього населеного пункту було розташоване наметове містечко, зокрема, й 3-го окремого механізованого мотопіхотного батальйону 24-ї механізованої «Залізної бригади» (3-тя ОМПБ). У серпні  минулого року стараннями бійців батальйону тут була встановлена наметова каплиця, а в День Незалежності України поруч був освячений і березовий хрест.

3 вересня позиції батальйону зазнали нищівно ракетного обстрілу системою залпового вогню «Смерч» зі сторони російських сил. Наметове містечко згоріло вщент, були знищені БМП, вантажні автомобілі, автобуси та легковики. Під час обстрілів загинули й декілька бійців із інших підрозділів. Проте жоден військовослужбовець із 3-го батальйону не загинув. Всі «залізняки» залишилися живими. Наступного ж дня українські військовики повернулися до знищеного табору. На всезагальний подив березовий хрест біля польової каплиці стояв непорушно, а довкола нього нічого не згоріло. Також вцілили й ікони, які були у каплиці та гіпсова фігурка Пресвятої Богородиці.

У 2015 році капелани спільно з військовослужбовцями 3-го ОМПБ спорудили тут стелу пам’яті загиблим воїнам АТО, а біля незворушного березового хреста збудували дерев’яну каплицю Архистратига Михаїла.


«Відтак цей хрест став символом сили духу українського народу та запорукою нашої перемоги в боротьбі за правду», - розповідає керівник Духовно-пасторального відділу Українського католицького університету о. Юрій Саквук.

На освяченні хреста та спільній молитві будуть присутні також вцілілі під час тих обстрілів військовослужбовці. Щоб максимально реалістично передати усі ті події й переживання, у храмі буде представлено й своєрідну реконструкцію: поруч з хрестом можна буде побачити залишки розірваних снарядів та інші уламки з поля бою.

Теги: