Інтелігенція і духовенство обговорили у Києві платформу для об’єднання громадянського суспільства23 грудня в Києві відбулося засідання круглого столу «За щасливе майбутнє України», який ініціювали ВГО «Спілка християнських письменників України» (СХПУ) на чолі з Костянтином Шаповаловим та Микола Маломуж, голова Вищої ради Народних зборів України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу СХПУ.


Серед учасників круглого столу були архієпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря), Михайло Сидоржевський (голова Національної спілки письменників України), Олесь Янчук (кінорежисер, директор Національної кіностудії ім.О.Довженка), Павло Вікнянський (голова ВМГО «Студентська республіка»), Богдан Гнатюк (письменник, драматург), Леонід Рахановський (член Парламентської асамблеї Ради Європи), Юрій Кармазін (депутат 2-го та 6-го скликань, голова «Партії захисників Вітчизни»), Олекса Петрів (митрофорний протоієрей УГКЦ), Михайло Захаревич (генеральний директор Національного академічного театру ім. І.Франка), митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин (УПЦ МП), Віталій Повх (голова ВГО «Спілка захисників України») та інші.


Метою круглого столу «За щасливе майбутнє України» є започаткування в Україні платформи, яка б сприяла об’єднанню громадянського суспільства та інтелігенції у боротьбі проти закритого політичного клубу та дозволила б громадськості бути почутою владою.


Навколо круглого столу зібралася, як було зазначено під час засідання круглого столу, потужна інтелектуальна команда. Свої думки та пропозиції щодо нагальних проблем українського суспільства та шляхів їх вирішення висловив не тільки головний доповідач, Микола Маломуж, але й присутні діячі культури, журналісти, науковці, представники духовенства всіх християнських конфесій України, громадських організацій, профспілок, депутати різних скликань.


У ході дискусії на круглому столі дуже емоційно обговорювалася гостра політична криза в Україні, ризик розколу країни, який ще залишається нагальним, втрата державою орієнтирів розвитку країни, втрата владою довіри у суспільстві і неспроможність вирішувати питання, що загрожують існуванню України як держави.


Були запропоновані конкретні кроки, які знайдуть відбиття у резолюції круглого столу, яка після доопрацювання буде опублікована.

Теги: