«Чернігівводоканал» відмовився від освячення води, «аби не спровокувати міжконфесійних непорозумінь»З метою уникнення міжконфесійних непорозумінь, комунальне підприємство "Чернігівводоканал" відмовилось від анонсованого і вже давно традиційного на Водохрещу освячення води в одному із своїх водозаборів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрінформ.

"У зв’язку з тим, що через ЗМІ області було висловлено негативне ставлення представників різних віросповідань та конфесій до освячення води на ВНС № 1, керівництво підприємства скасовує запланований захід, аби не спровокувати міжконфесійних непорозумінь у Чернігові", — йдеться у повідомленні прес-служби водоканалу.

Дискусію на місцевих сайтах та в соцмережах викликав пост у Фейсбуці прес-секретаря голови Чернігівської ОДА Андрія Потапенка, в якому він розкритикував намір водоканалу змусити усіх чернігівців пити воду, освячену настоятелем Свято-Миколаївського храму УПЦ (МП) отцем Петром. Цього священика "Чернігівводоканал" щороку запрошував для освячення води на водозаборі. Водопровідною мережею вона подавалася до осель всіх чернігівців.

"Якого біса 300-тисячне українське місто буде пити воду, освячену представником філії державного пропагандистсько-комерційного підприємства країни-агресора (УПЦ МП)?", — написав, зокрема, Андрій Потапенко.

Тому обряд освячення води "Чернігівводоканал" вирішив організувати винятково для своїх працівників на підприємстві. Настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ (МП) священик Петро прочитав молитви і окропив всіх освяченою водою.

Надалі, щоб уникнутии невдоволення та конфліктів буде проведено опитування в соцмережах та організована зустріч зі священниками, аби ті висловили свої побажання, говориться у наступному повідомленні "Чернігівводоканалу".

Теги: