На сайті московського видання «Politrussia» з'явилася типова для сепаратистських і російських видань стаття під назвою «Бандеровцы хотят захватить УПЦ. Штаты не против». Ілюстрацією до матеріалу стала фотографія архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, ієрарха УПЦ Київського Патріархату, який стоїть перед воротами української військової частини в селі Перевальне Сімферопольського району в березні 2014 року, під час агресивної фази російської окупації Криму, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".
Саме тоді російські спрецпризначенці брали українські військові частини на захопленому півострові в облогу.

1 червня 2014 року храм УПЦ КП, який перебував при цій військовій частині, озброєні учасники проросійських парамілітарних формувань захопили силою, побивши парафіян. Настоятель громади УПЦ КП у Перевальному, о. Іван Катькало, після цього інциденту був змушений залишити не тільки Крим, а й Україну, через численні погрози. Протягом майже двох років в анексованому Криму на священиків і вірян УПЦ КП чиниться тиск у різних формах, про що неодноразово розповідав ЗМІ та правозахисним організаціям архієпископ Климент.


У статті заявляється, що УПЦ (МП) піддається «пресингу з боку нацистської влади», яка начебто втілює в життя «давню мрію всіх українських націоналістів» щодо утворення єдиної помісної церкви.

На думку автора статті Юрія Сєргеєва, створення єдиної помісної церкви має допомогти українцям у створенні єдиної української нації, існування якої автор називає «ідеєю фікс», при цьому наділяючи українців епітетами на кшталт «горді укри», «херой АТО» і т.п.

Теги: