«Правий сектор» ініціює кримінальну справу проти Почаївської лаври за ознаками «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії»Головним Управлінням Національної поліції України в Тернопільській області вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками вчинення злочину передбаченого ст.161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії» щодо Свято-Успенської Почаївської лаври УПЦ (МП), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Realno.te.ua.

Правоохоронці вивчають матеріали заяви громадської організації «Правий сектор» до керівника Нацполіції Тернопільщини О. Богомола про поширення на території Почаївської лаври та через підконтрольні їй сайти матеріалів релігійного характеру, зміст яких спрямований на приниження честі і гідності представників інших конфесій, спонукає до нетерпимості тощо.

Йдеться про «Почаївські листи» – «Розкол. Патріотизм чи злочин?», «Католицизм и его борьба с Православием», «Чому світове Православ’я не визнає Київського Патріархату?», «Святые отцы о ереси латинства (о католичестве)», «Осторожно секта! …» та ін., електронні версії яких лавра розмістила на власному сайті.

Представники «Правого сектору» цитують, зокрема, один з вищенаведених описів: "Пам'ятайте, що Філаретівська секта УПЦ КП — це антицерква, це антихристиянство!", "Розділення може бути тільки по відношенню до Церкви: член Церкви (православний), розкольник (УАПЦ, УПЦ КП), єретик (католик, протестант, сектант) та язичник".

Також від «Правого сектору» надійшла заява на ім’я голови Тернопільської ОДА С.С.Барни з вимогою ініціювати припинення діяльності релігійної громади чоловічого монастиря Свято-Успенської Почаївської лаври УПЦ через порушення законодавства у сфері релігії.

Як відомо, українське законодавство наголошує на неприпустимості дискримінації за ознаками віри. «Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов’язаних з цим ворожнечі й ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом», – йдеться у законі України «Про свободу совісті і релігійні організації».

Теги: