Єпископ УАПЦ ініціює кримінальну справу проти священиків УПЦ (МП), які «почали переслідування» вірян УАПЦКеруючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь звернувся до голови обласної адміністрації, а також готує матеріали для правоохоронних органів, у зв’язку з "погрозами та залякуванням парафіян УАПЦ" з боку священнослужителів УПЦ (МП), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт єпархії.

"На адресу Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви надходять скарги від віруючих рядку парафій єпархії, яких почали переслідувати священнослужителі УПЦ Московського Патріархату на Закарпатті за те, що вони перейшли до лона відродженої прабатьківської УАПЦ, — йдеться на сайті Карпатської єпархії УАПЦ. — Зокрема, настоятель храму Хустської єпархії УПЦ МП в смт. Тересва Тячівського району протоієрей Михайло Хареба, його зять протоієрей Олексій Шутко, молодий священик Віталій Кошілка та церковний активіст Павло Вантюх, почали приходити на роботу і додому до тих вірних УАПЦ, які підписали заяву про реєстрацію Статуту релігійної громади на честь апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Подібне має місце і в інших населених пунктах області. Московські попи погрожують та залякую парафіян УАПЦ та відверто їх тероризують".

На думку єпархії УАПЦ, такі дії представників Московського Патріархату підлягають кваліфікації як кримінальне правопорушення згідно статті 161 Кримінального кодексу України "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

За даними фактами владика Віктор Бедь надіслав відповідного листа голові Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадію Москалю з вимогою "вжити заходи щодо припинення грубого порушення конституційних прав віруючих УАПЦ в Закарпатській області та виявити і притягнути до відповідальності тих посадових осіб ОДА, через яких списки віруючих Української Автокефальної Православної Церкви передаються до Мукачівської та Хустської єпархій УПЦ (Московського Патріархату)".

Відповідні матеріали щодо порушення конституційних прав на свободу віросповідання віруючих Карпатської єпархії УАПЦ будуть передані до правоохоронних органів.

Теги: