Єпископ УПЦ КП Митрофан зустрівся з військовослужбовцями 93-ої окремої Гвардійської механізованої Харківської бригади. В ці ж дні єпископ УПЦ (МП) Нафанаїл відвідав Луцький військовий госпіталь і передав на лікування бійців АТО 20 тисяч гривень, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП і сайт Волинської єпархії УПЦ (МП).

17 лютого 2016 року єпископ Харківський і Богодухівський УПЦ КП Митрофан з благословення Патріарха Філарета зустрівся з військовослужбовцями 93-ої окремої Гвардійської механізованої Харківської бригади, які зараз знаходяться на передових позиціях в зоні проведення АТО. Разом з капеланом Харківської єпархії протоієреєм Геннадієм Рохманійком та військовими владика помолився за Україну, її державність і військо, після чого вручив церковні нагороди воїнам – медалі «За жертовність і любов до України.

В свою чергу комбриг вручив владиці Почесну грамоту 93-ої бригади, підкресливши важливу роль духовної підтримки і Церкви для військовослужбовців у цей важкий час.

Єпископ Митрофан поспілкувався з командирами та особовим складом підрозділів та капеланами, які здійснюють пастирську опіку військовослужбовців.

Єпископи УПЦ КП та УПЦ (МП) підтримують бійців АТОУ ці ж дні владика Нафанаїл після призначення його вікарним єпископом у Волинську єпархію УПЦ (МП) відвідав Луцький військовий госпіталь.

"Тут лікують зранені тіла українських воїнів, які відстоювали українські кордони і незалежність нашої держави. А у церквиці при госпіталі, котра освячена у честь ікони «Всіх скорботних радість», зцілюють душі солдатів, тут звершують молитви за здоров я воїнів, які пройшли фронти, та за те, аби Господь дарував терпіння і знання їхнім лікарям... З часу початку неоголошеної війни на сході нашої держави єпархія загалом і окремі священики та парафії жертвували закладу і медикаменти, і продукти, тішили пацієнтів та персонал духовними концертами, які піднімали дух і настрій", -- говориться на сайті єпархії.

Співпраця військового госпіталю з Волинською єпархією УПЦ (МП) триває з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, керуючого Волинською єпархією, вже не перший рік.

Під час свого пастирського візиту вікарний єпископ Волинської єпархії УПЦ Нафанаїл вручив начальнику госпіталю Олександру Хоменку пожертву від єпархії: 20 тисяч гривень. Ці кошти будуть використані для придбання закладу електрокардіографа.

У госпітальному храмі владика Нафанаїл відслужив молебень за здоров я пацієнтів та медичного персоналу. Йому співслужили голова єпархіального Інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Мачрук,  настоятель госпітального храму протоієрей Євгеній Поліщук, ієромонах Ілля (Вишневський) та помічник владики Нафанаїла ієромонах Афанасій. У кожне з госпітальних відділень владика Нафанаїл подарував волинську ікону Богоматері. Іконки з його благословенням отримали медики закладу та його пацієнти.

Опісля владика Нафанаїл та священнослужителі єпархії пройшли у відділення госпіталю. Заходили у кожну палату, владика кожного солдата – теперішнього чи колишнього, які тут нині лікуються, обнімав і благословляв. Щире спілкування з духовним пастирем, його благословіння тішили і радували, а піднесений дух також значною мірою сприяє одужанню.

Крім того, клірики Вінницької єпархії УПЦ (МП) отримали подяку від командування батальйону 30-ої окремої механізованої бригади. Подяку протоієрею Анатолію Кузнєцову та протоієрею Олексію Волкову вручив представник Наглядово-координаційної ради волонтерів при Вінницькому медичному клінічному центрі Центрального регіону та благодійної організації «Благодійний фонд «Миротворець України»» Святослав Верлан 17 лютого під час розширеного засідання єпархіальної ради.

У розташування 30-ої окремої механізованої бригади священики з Вінниці приїздять щоразу, коли відвідують зону бойових дій на Сході. Отці Олексій та Анатолій спілкуються з військовими, моляться разом із ними та за них, діляться з бійцями одягом, їжею, медикаментами, зібраними парафіянами Вінницької єпархії.Наступну поїздку в зону військового конфлікту, і в тому числі до бійців 30-ої бригади, отець Анатолій Кузнєцов планує здійснити 28 лютого, пише сайт УПЦ (МП).

Теги: