Депутат Віктор Балога вважає «пакт між Ватиканом і Московою» загрозою для УкраїниНародний депутат і колишній губернатор Закарпаття Віктор Балога вбачає загрозу для існування основ незалежної держави Україна в бездіяльності Президента України Петра Порошенка в контексті зустрічі очільників Римо-Католицької та Російської Церков на Кубі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на zakarpattya.net.ua.


"У всій цій історії з пактом між Ватиканом і Московою відкритим залишається одне питання – як така подія пройшла повз увагу Президента Порошенка. Це ж не була якась таємна зустріч, вона широко анонсувалася, Москва зробила з цього ціле шоу. А Україна не те, що не підготувала контрзаходи, а своїм мовчанням відверто злила ситуацію", – написав політик на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

"Закриваючи очі на такі загрози, Петро Порошенко вбиває шанси на створення Української Помісної Автокефальної Православної Церкви. Сьогодні він – Президент України, а не прихожанин УПЦ МП. Він має думати про державу, а не керуватися власними симпатіями. Тому, він як Глава держави, і як кадровий дипломат, по-перше мав зробити все, щоб цієї зустрічі не було, або якщо б вона уже пройшла, то на негативному тлі і без участі предстаників України.

Так, формально церква відділена від держави. А реально – це питання національної безпеки і суверенітету України. Тобто, зона відповідальності Президента України. Якщо він не реагує, а він має достатньо важелів впливу, щоб принаймні донести всьому світу згубні наслідки для України, то він діє всупереч національним інтересам. Таке тяжіння в бік Росії ставить під сумнів не лише бажання Президента створити єдину церкву, а й будувати на її основі реальну незалежність", – вважає В.Балога.

Фото politrada.com

Теги: