Душпастирі різних конфесій обговорюють перспективи реорганізації Державної кримінально-виконавчої служби України11 березня відбулося чергове засідання Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України. За ініціативою представників релігійних конфесій, на засіданні було обговорено питання щодо можливого впливу на душпастирську діяльність в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення перспектив реорганізації Державної кримінально-виконавчої служби України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Особливу увагу духовенства привернуло питання соціального захисту персоналу. Зокрема, начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими Ігор Андрушко ознайомив присутніх з презентованою Міністерством юстиції України концепцією реформування пенітенціарної системи країни, а голова Центрального комітету Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ ДПтС України Олег Андрієнко із заходами, які вживаються профспілкою для збереження соціальних гарантій та потреб персоналу.

За участю заступника начальника Інституту кримінально-виконавчої служби Максима Палія представники Душпастирської ради обговорили організаційні питання щодо проведення у квітні 2016 року Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи душпастирської опіки в пенітенціарній системі України».

Також Душпастирська рада погодила розроблений ДПтС України навчальний план з підготовки на базі навчальних закладів Служби капеланів, які у відповідності до підписаного у червні 2015 року Президентом України Петром Порошенком Закону, здійснюють духовну та благодійну опіку осіб, узятих під варту та позбавлених волі. Закон № 419-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України” був прийнятий Верховною Радою України 14 травня 2015 року та врегульовує діяльність священнослужителів (капеланів) в установах Державної пенітенціарної служби. Присутні обговорили проблемні питання, які виникають при реалізації зазначеного Закону та шляхи покращення співпраці із пенітенціарною системою України з питань душпастирської опіки.

За словами, о. Костянтина Пантелея, керівника Відділу УГКЦ душпастирства у пенітенціарній системі, потрібно кардинально зменшити перелік злочинів, які тягнуть за собою саме тюремну ізоляцію. Інакше те, що подають як реформу, може виявитися суспільною ямою, замаскованою під святкову галявину.

На його думку, ув'язнення може стати причиною остаточного відчуження, маргіналізації, духовного невиправного каліцтва. Тому потрібно забезпечити присутність у тюрмах людей і груп громадянського суспільства: волонтерів, філантропів, юристів, освітян, психологів, соціальних працівників, терапевтів, капеланів. «Необхідно піднести рівень роботи пенітенціарного службовця до однієї з найбільш духовно й інтелектуально забезпеченої людської діяльності, яка справедливо винагороджується і шанується в суспільстві», - пояснює він.

Як зазначив священик, продаж площі Київського слідчого ізолятора під бізнес – насмішка над пам’яттю тисяч жертв, яких потрібно належно вшанувати, реконструювавши «Катериненський» корпус під музей жертв тоталітарних режимів.

Теги: