Католики відсвяткували Великдень. Папський нунцій — у Донецьку27 березня 2016 року римо-католики всього світу відсвяткували Пасху. Цього дня Папський нунцій Клаудіо Ґуджеротті святкував Великдень разом з католиками Донецька, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ і Кmc.in.ua.


Великдень у Донецьку в парафії Христа Царя святкували за участю посла Папи в Україні — архієпископа Клаудіо Ґуджеротті. "Так хочеться з усіма поділитись тією радістю й благодаттю, яку ми отримали за ці дні!" — зізінються віряни Донецька. —  Папский Нунцій Клаудио передав нам любов Папи Франциска, сказав, что нас люблять, за нас моляться и ми всі едині у Вселенскій Церкві!"


Архієпископ Клаудіо не оминув увагою й місцевих греко-католиків. Так, він відвідав парафію Архистратига Михаїла УГКЦ, що в Запоріжжі. Тут він зустрівся з владикою Степаном, екзархом Донецьким УГКЦ, і монахинями. "Апостольський нунцій дуже цікавився життям парафій УГКЦ на територіях екзархату. Для нас його приїзд став великою і неочікуваною радістю", — розповів єпископ.

Архієпископ також відвідав головний храм Донецького екзархату – собор Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ, де зустрівся з о. Ростиславом Муховським та парафіянами. "Попри всі перипетії, візит Архиєпископа для нас став великою радістю. В особі Апостольського нунція ми зустріли дуже добру і веселу людину, яка привезла нам вітання від Папи Франциска. Його присутність Католики відсвяткували Великдень. Папський нунцій — у Донецькудодала нам віри і сподівання на велику Божу ласку для терплячих людей Донбасу. Прошу всіх про молитву за нас", - розповів священика.

У святковому привітанні митрополита Львівського, архієпископа Мечислава Мокшицького з нагоди Воскресіння Христового, зокрема, йдеться: "Запевняю, що за всіх Вас, довірених моїй пастирській опіці, молю Господа, особливо за тих, хто зазнає несправедливості, суспільної нерівності, хто терпить через хворобу душі і тіла, хто через військове служіння, чи з приводу виїзду закордон у пошуках праці є далеко від близьких, хто сумує і почуває себе самотньо".

Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав також привітав католиків з Христовим воскресінням. Він узяв участь у пасхальному богослужінні в католицькому прокафедральному соборі Святого Олександра в Києві. "Нам, – сказав архієрей, – часто здається, що ми блукаємо в темряві, але останнє слово має світло. Нам здається, що ми живемо в тенетах великої неправди, але останнє слово завжди є за правдивими людьми. Здається, що смерть вдирається в наше тіло, на нашу землю, у наші родини, але завжди останнє слово має життя, і то життя вічне, тому Христос воскрес!".

Насамкінець глава УГКЦ запросив охочих до Патріаршого собору Воскресіння Христового, щоб святкувати разом із греко-католиками свято Пасхи за юліанським календарем.

Католики відсвяткували Великдень. Папський нунцій — у Донецьку27 березня архієпископ Ігор (Ісіченко), керуючий Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, що зареєстрована як ХПЄ УАПЦ (оновлена), відвідав цього дня святкову службу Божу в кафедральному соборі Успення Пресвятої Богородиці м. Харкова. Очолив літургійну відправу й виголосив проповідь єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької єпархії РКЦ Станіслав Широкорадюк, повідомляє прес-служба ХПЄ.

Архієпископ Ігор також молився на богослужінні, а потім привітав клир і мирян Римсько-Католицької Церкви з днем Христового Воскресіння. Він нагадав, що, попри різницю літургійного календаря, кожна неділя єднає християн Сходу й Заходу у вшануванні воскресіння Господнього. В цьому – джерело справжньої єдности Церкви й дороговказ до пошуку миру в Христі.

Папа Римський Франциск у великодньому посланні Urbi et orbi закликав до швидкого завершення війни в Україні. "Нехай Господь підтримує зусилля з досягнення остаточного мирного врегулювання війни в Україні, надихаючи і зміцнюючи ініціативи гуманітарної допомоги, включаючи звільнення всіх захоплених осіб", - сказав він у своїй промові у великодню неділю, 27 березня.

Теги: