Глава УГКЦ обговорив з послом Чехії суспільно-політичне становище України31 березня глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав зустрівся із послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом. На зустрічі обговорили сучасне суспільно-політичне становище України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Посол виявив своє занепокоєння сучасною суспільною кризою в нашій державі. Натомість я розповів, спираючись на підсумки поїздки ВРЦіРО до Гааги (Нідерланди), яким чином українське церковне суспільство намагається зайняти активну громадянську позицію», - розповів Святослав про перебіг зустрічі.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що сьогодні ніхто не розуміє, що насправді відбувається у владних структурах: «Політичне суспільство виглядає як закритий клуб. І найбільшою проблемою в державі є спілкування між владою й суспільством. Для того, щоб активно діяти в цьому напрямку, я розповів послу про ініціативи, які започаткувало релігійне середовище України».

Глава УГКЦ говорив, зокрема, про Національний форум «Трансформація України», який є намаганням об’єднати громадські сили країни, щоб демонтувати стару пострадянську систему державного управління і сформувати певні засади нового суспільного договору, що має стати стратегічним планом реформування державних структур. За словами архієрея, цей форум має на меті зібрати суспільство, яке було б здатним не тільки вести діалог із владою, а й стало силою, що подавала б ініціативи.

«Посол вірить, що громадянське суспільство в Україні є джерелом надії на наше майбутнє», - підсумував Святослав.

Теги: