Патріарх Філарет розповів послу Австрії про сучасний стан православ’я в Україні11 квітня 2016 року Патріарх Філарет, глава УПЦ КП, провів у своїй резиденції зустріч із послом Австрії в Україні Герміне Поппеллер. Під час зустрічі Патріарх розповів послу про сучасний стан православ’я в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Особливу увагу Патріарх привернув на взаємовідносини всіх релігійних організацій в Україні, які об’єднані у Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій. За його словами, даний представницький міжконфесійний консультативно-дорадчий орган відіграє дуже важливу роль, адже саме завдяки тісній співпраці християнських та нехристиянських конфесій в Україні панує релігійний мир та віротерпимість. Філарет наголосив, що такий приклад України у сфері релігійного миру є зразковим навіть для толерантної Європи.

Також Патріарх Філарет поділився результатами зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з політичними, релігійними та громадськими діячами Королівства Нідерландів, яка відбулася наприкінці березня цього року. Цей візит делегації українських релігійних діячів відбувався з метою популяризації України напередодні консультативного референдуму в Нідерландах про затвердження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Посол Герміне Поппеллер виявила особливу стурбованість щодо складної гуманітарної ситуації на сході України, головним чином на окупованих територіях Донбасу, а також нелегким становищем релігійних організацій на Донбасі та в Криму. Герміне Поппеллер відзначила особливу роль австрійського відділення Міжнародного благодійного фонду «Карітас», який активно підтримує Україну у нелегкий час.

У свою чергу владика розповів послу про соціальну діяльність УПЦ Київського Патріархату, яка проводиться по свій території Україні, у тому числі про допомогу тим, хто постраждав під час війни на сході України. 

Теги: