В Полтаві ініціюють встановлення меморіальної дошки першому Патріархові УАПЦ МстиславуЗ метою пошанування пам’яті першого Патріарха Української Автокефальної Православної Церкви Мстислава (Скрипника) в рідному місті Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ звернулася до міського голови Полтави Олександра Мамая з пропозицією встановити у місті меморіальну дошку першоієрарху, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УАПЦ.

Меморіальну дошку пропонується встановити на фасаді Полтавської загальноосвітньої школи № 3 – колишньому приміщенні першої чоловічої гімназії.

Гімназична освіта Степана Скрипника припадає на 20-і роки минулого століття. Тут у класичній гімназії розпочалася його освіта, формувалась особистість та зростала свідомість юнака.

Дошку благодійно виготовить доброчинець, член Ради підприємців міста Полтави Вадим Голобородов.

Вадим Голобородов та заслужений працівник культури України, голова Полтавського міського православного сестринства святої княгині Ольги Валентина Шемчук – організатори й виконавці багаторічного громадського благодійного проекту ввічнення пам’яті великих українців меморіальними дошками та пам’ятними знаками в Полтаві, на Полтавщині й у європейських столицях.

Валентина Шемчук дослідила та вперше ввела до наукового обігу кілька біографічних джерел – світлин, документів, спогадів – полтавських гімназичних років життя Предстоятеля УАПЦ Мстислава І.

З благословення владики Афанасія, архієпископа Харківського і Полтавського УАПЦ, парафіяни єпархії та члени міського православного сестринства княгині Ольги, які протягом тривалого часу на громадських засадах опікуються родинним будинком Скрипників у Полтаві, пошановують пам’ять Патріарха Мстислава в рідному місті, на Полтавщині й у світі.

Теги: