Єпископ і духовенство УПЦ відзначили 225-річчя Конституції Польщі10 травня, з благословення глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія та на запрошення посла Республіки Польща в Україні Генрика Литвина, єпископ Боярський Феодосій (Снігірьов) взяв участь у концерт-прем’єрі польської музичної культури в Національній опері України. Напередодні, 4 травня, урочистий прийом з нагоди Дня Конституції Польщі відбувся у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Луцьку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Святковий захід було організовано Посольством Польщі за участю Польського Інституту в Києві та інших громадських і комерційних організацій польської діаспори в нашій країні і присвячувався Національному святу Конституції Польщі

3 травня поляки святкують День прийняття Конституції Речі Посполитої, що відбулося  1791 р.

Концерт польської музики в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, в якому взяли участь знамениті виконавці з творчі колективи з Польщі та України, відвідали державні службовці та дипломати, діячі релігії, науки, культури.

Перед початком концерту з вітальним словом до присутніх виступили посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин та посол Литовської Республіки в Україні пан Марюс Януконіс.

Напередодні, 4 травня, урочистий прийом з нагоди Дня Конституції Польщі відбувся у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Луцьку. З благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта та вікарія Волинської єпархії єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла, участь у заході  взяли ректор Волинської духовной семінірії протоієрей Рустик Капауз та клірик луцького храму Всіх святих Землі Волинської протодиякон Ігор Савієвський.

Захід  став також прощальним вечором вже з екс-генеральним консулом Республіки Польща у Луцьку Беати Бживчи, оскільки її термін каденції на цій посаді завершився. Священнослужителі переказали Беаті Бживчи вітання від владик Ніфонта і Нафанаїла, а також від їх імені подякували за плідну роботу на посаді генерального консула Республіки Польща у Луцьку.

В заходах також узяли участь представники інших конфесій, зокрема УПЦ КП.

Теги: