У Києві презентували проект "Родинні гнізда, духовні та мистецькі осердя старої Руси-України"11 травня у Національному музеї історії України відбувся комплексний захід, присвячений презентації проекту "Родинні гнізда, духовні та мистецькі осердя старої Руси-України", повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Організаторами заходу виступили Тарас Компаніченко та Ірина Данилейко.

У форматі цього зібрання, присвяченого збереженню історико-культурної спадщини України, було відкрито виставку світлин (моделі - Тарас Компаніченко, Юлія Заулична, Наталія Чабанюк) фотомитця Дмитра Клочка та презентовано промоційний відеокліп Любомира Ткача.

Екстер'єром цих творчих робіт виступив маєток Дараганів -- унікальна пам'ятка дерев'яної архітектури Лівобережної України 18 століття, розташована у селі Покорщина поблизу Козельця. Зазначена пам'ятка, її сучасний стан та перспективи порятунку стали основним предметом обговорення представників культурної громадськості.

У межах круглого столу також було презентовано відео- та фотоматеріал стосовно однієї з пам'яток архітектурного ансамблю Свято-Вознесенського монастиря у Переяславі -- решток павільйону монастирського погребу поч. ХVІІІІ ст.

Доповідачами круглого столу виступили вітчизняні науковці та культурні діячі. Зокрема, Тарас Компаніченко, Тарас Нагайко, Анатолій Ізотов, Мілена Чорна, Богдан Галайко, Ірина Данилейко, Дмитро Клочко та інші. По завершенні заходу відбулася пресконференція.

15 травня о 18.00 в межах проекту відбудеться виступ гурту "Хорея Козацька" та відчит Тараса Компаніченка "Врятувати Покорщину: для кого ми це робимо і чому для нас це важливо" (Київ, Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2).

Теги: