У Львові виступить оркестр католиків з ОсвенцимуНаступної неділі, 22 травня, на площі Ринок у Львові відбудеться концерт духового оркестру "Соколи" з м. Освенцим (Польща). Колектив приїде на запрошення владики Венедикта, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ за сприяння Згромадження Салезіян у Львові, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Depo.ua.

Духовий оркестр "Соколи" - об’єднання професійно-технічних навчальних закладів Згромадження Салезіян в Освенцимі складається зі студентів і школярів. Керівники - Ярослав Сокіл і Роман Марчиньский, диригент – отець-салезіянин Зенон Латавца.

Колектив неодноразово здобував визнання та нагороди за межами Польщі – в Литві, Італії та Україні.

Перший салезіянський духовий оркестр був створений в ораторії в Турині, а згодом, з розвитком монашого чину, й у інших спільнотах, так що це був один з елементів, характерних для цього згромадження.

Коли салезіяни прибули в Польщу і відкрили перший будинок в Освенцимі (1898), то відразу створили духовий оркестр, яким керував о. Август Хлонд (у 1922 році вже налічував 50 хлопчиків). Після здобуття Польщею незалежності заклад отця Боско почав відігравати роль місцевого культурного центру, здійснюючи широку музичну, театральну та спортивну діяльність, спрямовану для потреб місцевої громади.

Багато салезіянських священиків загинули допомагаючи ув'язненим під час ІІ Світової війни.

Початок о 16.00.

Теги: