19 травня 2016 року у своїй резиденції Патріарх Філарет, Предстоятель УПЦ КП, провів зустріч з бійцями батальйонів «Айдар» та «Донбас». Того ж дня Патріарх провів зустріч з представниками Міністерства оборони України та медичними працівниками, які проводять волонтерську роботу та щоденну допомогу армії в АТО, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Владика подякував військовослужбовцям батальйонів за те, що вони захищають Україну від зовнішнього агресора: «Одягнувши на себе військовий одяг, ви виявили готовність померти за своїх ближніх, друзів, сім’ю та український народ. Ви повинні не тільки знати, а й повинні бути переконаними у нашій перемозі. Адже з нами Бог».

За виявлений героїзм та патріотизм Патріарх Філарет нагородив присутніх, а також полеглих у боях військовослужбовців медалями «За жертовність та любов до України». Нагороди для тих, хто загинув, з рук Патріарха отримали побратими, щоб передати їх сім’ям загиблих.

Бійці, нагороджені Патріархом Філаретом, як живі, так і полеглі, всі з добровольчих батальйонів спецпризначення, які у перші місяці війни виявили неабиякий героїзм, самопожертву і подвиг, фактично зупинивши просування ворога вглиб території у часи, коли Збройні Сили України цього зробити були ще не готові, зазначає сайт УПЦ КП. Вояки пройшли Іловайський і Дебальцівський котли, деякі були в полоні у жахливих умовах по 5-6 місяців, а дехто й по року.

Відбулася тривала бесіда Предстоятеля УПЦ КП та українських воїнів. Патріарх привітав воїнів з нагородами та побажав, щоб з ними був Бог, допомагав і оберігав їх.

На зустрічі також був присутній настоятель Малої (Теплої) Софії священик Петро Ладвинтович.

Того ж дня Патріарх Філарет провів зустріч з представниками Міністерства оборони України та медичними працівниками, які брали активну участь у порятунку та швидкій допомозі захисникам Майдану, а зараз проводять волонтерську роботу та щоденну допомогу армії в АТО, беруть активну участь у медичному забезпеченні ЗС України на сході України, у лікування та реабілітації поранених вояків, допомагають сім’ям поранених.

За вагомий внесок у справі оборони Вітчизни та жертовну любов Патріарх Філарет відзначив медиків церковними нагородами.

Теги: