Єпископи УПЦ КП і УГКЦ освятили пам’ятник борцям за волю України22 травня у смт. Меденичі Дрогобицького району Львівської області відбулося урочисте відкриття пам’ятника Борцям за волю України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ZIK.

Освятили монумент архієпископ Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ Київського Патріархату владика Яків і єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Григорій.

У заході взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Звертаючись до присутніх, очільник Львівщини, зокрема, сказав: «Сьогодні ми вшановуємо героїв, які в різні часи були відважними силою духу і завжди готовими стати в бій за Україну. Це і учасники визвольних змагань, і ветерани війни, і наші новітні герої – учасники АТО. На сьогодні можемо пишатися ними, зокрема, достойними воїнами, котрі воюють на Сході. Вже понад 10 тисяч новітніх героїв повернулися додому живими і, на жаль, 240 родин повернули своїх синів навічно».

Депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, який був одним з організаторів побудови пам’ятника, подякував усім, хто долучився до цього, насамперед, архітекторові Данилові Чепелю, вихідцю з Меденич, який у такий спосіб вніс свій вклад у вшанування пам’яті борців за волю України, а також родині Шулаків.

Учасник війни на сході України меденичанин Петро Родич у своєму виступі відзначив силу молитви, яка допомагає бійцям захищати рідну землю, висловив побажання, щоб ніхто з краян не пережив бюлю втрати на війні рідних чи близьких.

Селищний голова Володимир Шулак поіменно назвав тих, хто вклав свою лепту у вшанування пам’яті полеглих в боротьбі за волю України.

Теги: