Проведено VI Всеукраїнський конкурс дітей та молоді «Моральний вчинок»23 травня 2016 року в приміщенні Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася церемонія нагородження переможців та призерів VI Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Конкурс був проведений Асоціацією українських правників за підтримки Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського інституту музики імені М. Р. Глієра, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та Українського фонду культури.

Організатори конкурсу зазначають: «Учасники конкурсу своїми добрими вчинками і чистим ставленням до життя створюють у суспільстві сприятливу атмосферу взаємної поваги. А відзначення переможців популяризує добрі вчинки дітей та молоді, гарний приклад яких гідний для наслідування однолітками».

Гостей та переможців привітав президент Асоціації українських правників Василь Костицький, який у своєму слові наголосив, що «українське суспільство має дбати про морально-духовний розвиток майбутніх поколінь, а добрі справи дітей, висвітлені у конкурсних роботах, та зростання числа учасників Конкурсу повертають віру у світле майбутнє України».

Серед почесних гостей, які брали участь у роботі журі та нагородженні переможців цього конкурсу, були колишній Президент України Віктор Ющенко, народний депутат України Ірина Луценко, композитор Олександр Злотник, Лілія Григорович та інші відомі українці.

УГКЦ представляв о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ в Україні. Під час вручення грамот та інших цінних подарунків він передав слова вітання від глави УГКЦ і зазначив, що «попри присутність мілітарної риторики, яка скрізь сьогодні звучить, війна, у класичному розумінні цього слова, раніше чи пізніше закінчиться, однак війна між добром і злом триватиме. Тому кожен моральний вчинок – це звитяга добра в цій боротьбі, і кожен учасник-переможець цього конкурсу – це частинка цієї звитяги, вкладена в перемогу добра над злом».

Від Департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ в Україні учасникам-переможцям старшої вікової категорії о. Олекса Петрів вручив книгу авторства Володимира Сергійчука «Українські державники: Андрей Шептицький».

Конкурс проводився на добровільних засадах серед шести вікових груп: І – учні 1 – 4 класів, ІІ – учні 5 – 8 класів, ІІІ – учні 9 – 11 класів, IV – учні (студенти) професійно-технічних навчальних закладів, студенти коледжів, технікумів, V – студенти вищих навчальних закладів, VІ – змішана група (діяльність представників різних вікових груп). Окремою номінацією у 2016 році було виокремлено номінацію «Відеосюжети».

Після завершення попередніх місцевих, районних та обласних етапів на розгляд членів журі шостого Конкурсу було надіслано 1143 творчі проекти, які представили всі регіони України. Кількість учасників, які взяли участь у втіленні проектів, сягнула майже мільйон осіб.

Результати та матеріали Конкурсу будуть розміщені на сайті Асоціації українських правників (aup.org.ua).

Теги: