На Закарпатті та Волині священики УПЦ освятили пам’ятні дошки загиблим військовим АТОДуховенство УПЦ (МП) відспівує українських воїнів та освячує пам’ятні дошки загиблим учасникам АТО, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

27 травня благочинний Синевирського благочиння Хустської єпархії протоієрей Іоанн Паканич взяв участь у відкритті пам’ятної дошки військовослужбовцю Збройних сил України Сергію Цімботі, який трагічно загинув під час бойового завдання у зоні збройного конфлікту на сході України.

Меморіальну дошку було встановлено на фасаді школи селища Синевир, де навчався воїн. Урочисту церемонію відвідали рідні та близькі загиблого, представники місцевої влади, відділу освіти, працівники районного військового комісаріату, ветерани АТО, вчителі та учні школи.

Після вшанування загиблого військовослужбовця хвилиною мовчання отець Іоанн освятив пам’ятний знак, звершив заупокійну молитву та звернувся до присутніх з промовою.

Днем раніше, 26 травня, ректор Володимир-Волинського регентського училища протоієрей Олексій Никитюк та голова Єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими силовими формуваннями України протоірей Олексій Шаран освятили пам’ятну дошку на честь загиблого учасника АТО Миколи Бондарука. Пам’ятний знак був встановлений на стіні школи, учнем якої був військовслужбовець.

На заході також були присутні представники міської та районної влади, дирекція та учні школи, представники громадськості.

Після освячення протоієрей Олексій звернувся до зібрання зі словом, у якому зауважив, що Церква завжди молилася, молиться та буде молитися за загиблих воїнів, які віддали своє життя, виконуючи військовий обов’язок перед Батьківщиною.

Минулого тижня у Сарненській єпархії благочинний Костопільського благочиння архімандрит Іларіон (Клебан) у співслужінні місцевого духовенства очолив чин відспівування загиблого військовослужбовця Івана Дуся, котрий загинув поблизу міста Станиця, Луганської області.

Заупокійне богослужіння відбулося у Свято-Михайлівському храмі с. Данчиміст, що на Поліссі.

Провести загиблого в останню дорогу прийшли рідні та жителі селища. У надгробному слові отець Іларіон передав присутнім співчуття та благословення митрополита Сарненського і Поліського Анатолія та закликав усіх молитися за душу новопреставленого воїна Іоанна.

Теги: