Держсекретар Ватикану: «Патріарший собор — символ важкої та героїчної історії УГКЦ»Кардинал П’єтро Паролін, державний секретар Ватикану, 17 червня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві заявив, що цей собор - центр єдності Української Греко-Католицької Церкви, як на Батьківщині, так і в діаспорі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Із високим гостем у соборі перебували: архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, Верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський РКЦ, владики Синоду єпископів УГКЦ, духовенство та родини вимушено переселених осіб.

«Тут зібралися ті, які страждали і продовжують страждати через нелюдське насильство на Сході вашої країни. Їм я повторюю, що Папа послав мене сюди насамперед до них, аби засвідчити близькість свою та всієї Католицької Церкви, а також запевнити в молитві й постійній праці, щоб мир повернувся в Україну та щоб держава могла далі крокувати до прогресу у свободі, справедливості, рівності та порядності», — звернувся він до переселенців.

Владика Святослав привітав від імені УГКЦ представника Ватикану в соборі: «Цей собор - серце нашої Церкви, що розміщене на берегах древнього Дніпра, котрий є хрещальною купіллю, в якій народилася цивілізація християн Сходу Європи. Тут ми знаходимо своє коріння як спадкоємці хрещення святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Це коріння єднає всіх дітей Київської Церкви, як  православних, так й греко-католиків». Святослав також додав, що цей храм став батьківським домом для потребуючих: «Тут знаходили свій нічліг, харчувалися й отримували медичну допомогу мітингувальники Революції гідності. А зараз цей собор є центром служіння потребуючим людям в Україні».

Кардинал П’єтро Паролін також зазначив: «Ця споруда є символом важкої та героїчної історії вашої Церкви, яка повнотою занурилася у скарби східної християнської традиції та водночас є в повному сопричасті з Єпископом Рима, а отже — частиною того католицизму, яке, окрім того, що є рисою Церкви, становить також конкретну реальність. Саме завдяки цьому вона є знаком єдності в різноманітті, яке знаходить у служінні наступника апостола Петра видимий центр та постійне утвердження у вірі».

Священик Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ», познайомив кардинала із родинами переселенців. А держсекретар Ватикану кожному із них потиснув руку і поблагословив.

Теги: