У Харкові відбулася Всеукраїнська конференція «Паліативна допомога в Україні: філософські, етичні, психологічні та духовні аспекти»В м. Харків 14-15 червня відбулася Всеукраїнська конференція «Паліативна допомога в Україні: філософські, етичні, психологічні та духовні аспекти». Головною метою заходу став обмін досвідом у сфері роботи з супроводу паліативних пацієнтів та покращення рівня якості хоспісної допомоги, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Подія зібрала лікарів, науковців, священнослужителів різних віросповідань, урядовців з усієї України, а також міжнародних фахівців.

Зокрема, медичне капеланство та соціальне служіння в УПЦ КП представили 15 учасників. Відповідно до досвіду роботи було представлено 3 доповіді із досвіду паліативної допомоги, боротьби благодійної організації "ЕЛЕОС-УКРАЇНА" за знеболення і механізмах роботи з паліативними хворими на прифронтових і окупованих територіях:

Голова Синодального відділу соціального служіння та благодійності УПЦ КП "ЕЛЕОС-УКРАЇНА", керуючий Донецькою єпархією, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов виступив з доповіддю «Досвід паліативної допомоги УПЦ КП. Хоспіс "Будинок Милосердя" - 17 років соціального служіння (с. Греково-Олександрівка Донецька обл.)».

Заступник Голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності "ЕЛЕОС-УКРАЇНА", виконавчий секретар Комісії соціального служіння ВРЦіРО протоієрей Сергій Дмитрієв виголосив доповідь «Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки».

Координатор регіонального розвитку та моніторингу Олександра Ашрапова "ЕЛЕОС-УКРАЇНА" розповів про "Супровід паліативних пацієнтів у зоні АТО і на неконтрольованих територіях Донецької, Луганської областей (Практичний досвід Відділу соціального служіння УПЦ КП ЕЛЕОС-УКРАЇНА, проект «Рука допомоги»)".

Захід відбувся за ініціативи ГО "Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги" з благословення Патріарха Філарета за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Харківської ОДА, Харківської міської ради, Харківського національного медичного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Національного фармацевтичного університету, Харківської єпархії УПЦ КП.

Теги: