На Закарпатті єпархії УАПЦ і УПЦ (МП) вирішують конфліктні питання разом з місцевою владоюКеруючий Карпатською єпархією УАПЦ єпископ Віктор Бедь прийняв участь в нараді в Закарпатській ОДА з питань порушення прав парафіян релігійної громади рівноапостольних кн. Володимира та кн. Ольги в м. Ужгороді, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УАПЦ.

29 червня в Закарпатській облдержадміністрації під головуванням заступника голови – керівника апарату Олександра Петіка відбулась нарада щодо з’ясуванню питань стосовно "порушення прав і законних інтересів парафіян релігійної громади на честь рівноапостольних Великого князя київського Володимира та Великої княгині Київської Ольги Української Автокефальної Православної Церкви в м. Ужгороді (настоятель протоієрей Сергій Уманців, голова громади Іван Ворон) з боку представників Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату"

Участь у нараді, окрім заступника голови ОДА Олександра Петіка, взяли єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ Віктор Бедь, протоієрей Сергій Урста, канцлер Консисторії Карпатської єпархії УАПЦ, протоієрей Сергій Уманців, настоятель вище зазначеної парафії УАПЦ, читець Максим Бережний, старший референт керуючого Карпатської єпархії УАПЦ, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, керуючий Мукачівською єпархією УПЦ (Московського патріархату) Федор Мамасуєв, протоієрей Василь Міщак, священнослужитель храму с. Розівка Мукачівської єпархії УПЦ (МП), Анатолій Салай, начальник відділу національностей і релігій Закарпатської ОДА, Мар’яна Лєндел, співробітниця цього ж відділу, представники Ужгородської міської ради та інші.

В ході зустрічі владика Віктор Бедь виклав перелік порушень прав і законних інтересів парафіян релігійної громади на честь рівноапостольних Великого князя Київського Володимира та Великої княгині Київської Ольги в м. Ужгороді в частині користування та закріплення раніше виділеної Ужгородською міською радою земельної ділянки по вулиці Минайській 71, "внаслідок систематичних і незаконних дій представників Мукачівської єпархії УПЦ Московського патріархату". При цьому він наголосив що земельні питання щодо отримання нової земельної ділянки в інтересах Мукачівської єпархії УПЦ (МП) не можуть вирішуватись шляхом порушення земельних прав і законних інтересів вище зазначеної релігійної громади УАПЦ.

Було заслухано думку всіх присутніх. За результатами засідання заступник голови обладміністрації Олександр Петік заявив, що спірні питання, які були предметом даної наради-зустрічі, повинні вирішуватись винятково у межах чинного законодавства України, без порушення прав вище зазначеної релігійної громади парафії УАПЦ на честь рівноапостольних Великого князя Київського Володимира і Великої княгині Київської Ольги в м. Ужгороді, якій раніше уже було виділено дану земельну ділянку, і звернув на це увагу всіх присутніх, зокрема представників Ужгородської міської ради.

1 липня голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль прийняв з робочим візитом єпископа УАПЦ Віктора Бедь. Було обговорено робочі питання щодо взаємодії відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації  з єпархією при проведенні  реєстрації статутів релігійних громад.

Участь у зустрічі також взяли начальник відділу національностей і релігій ОДА Анатолій Салай та старший референт керуючого Карпатською єпархією УАПЦ читець Максим Бережний.

За результатами зустрічі, яка "була дружньою і конструктивною", головою облдержадміністрації дано відповідні розпорядження, зазначає сайт УАПЦ.

Теги: