У Кривому Розі місце Леніна займе святитель МиколайУ Кривому Розі (Дніпропетровська обл.) на місці демонтованого пам’ятника Леніну у сквері по вулиці Свято-Миколаївській в Центрально-Міському районі йде реконструкція. Унікальний історико-архітектурний ансамбль буде включати в себе сквер, школу мистецтв, пам'ятник святителю Миколаю й розкопки старовинної церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Depo.ua.

Розкопки старовинної церкви, яка була знайдена біля знесеного пам’ятника Леніну, накриють саркофагом - своєрідний музей під відкритим небом.

У центрі скверу буде встановлена фігура святителя Миколая висотою чотири метри.

Реконструкцію скверу планують закінчити до 12 вересня.

Залишки церкви розкопали під час робіт з благоустрою. Весь храм має довжину 25 метрів. Після завершення розкопок, над храмом планується звести скляний саркофаг.

Дерев'яний собор Миколи Чудотворця був побудований в 1761 році. У цьому храмі була особлива ікона Миколи-Чудотворця, яка збирала тисячі паломників. В 1934 церкву розібрали, а на її місці поставили пам'ятник Леніну, який був знесений активістами у 2015 році.

Під час проведення благоустрою території був знайдений фундамент храму. Після цього на території храму почались археологічні розкопки.

Теги: