Глава УПЦ освятив на Афоні храм на честь засновника чернецтва на Русі21-23 липня глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій з оточенням перебував на Афоні (Греція), де очолив святкування на честь преподобного Антонія Печерського та 1000-річчя давньоруського чернецтва, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Тут в ніч з 21 на 22 липня митрополит Онуфрій освятив печерний храм на честь засновника чернецтва на Русі преподобного Антонія Печерського в скиту «Ксилургу» руського Свято-Пантелеімонівського монастиря.

Йому співслужили члени офіційної делегації УПЦ, намісники трьох лавр України: Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської – митрополити Вишгородський і Чорнобильський Павел, Почаївський Володимир і Святогірський Арсеній, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Климент, братія та гості обителі в священному сані.

За богослужінням співав хор Київської духовної академії під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).

Після завершення богослужіння Предстоятель УПЦ нагородив за заслуги перед Православною Церквою директора Міжнародного інституту афонського спадщини в Україні Сергія Шумила орденом преподобного Нестора Літописця II-го ступеня.

22-23 липня глава УПЦ звершили всенічне бдіння та літургію в Покровському храмі руського Свято-Пантелеімонівського монастиря на Афоні.

По завершенні богослужіння ігумен Свято-Пантелеімонівського монастиря архімандрит Ієремія привітав паломників з офіційної делегації УПЦ з днем пам’яті преподобного Антонія Печерського – засновника чернецтва на Русі, а також з 1000-літтям присутності давньоруського чернецтва на Афоні.

З нагоди свята главі УПЦ передали ікону «Благословення Святої Гори Афон», а також ікону преподобного Антонія Печерського.

Також отець Ієремія вручив митрополиту Онуфрію найвищу нагороду Свято-Пантелеімонівського монастиря – орден святого великомученика Пантелеімона І ступеня.

Також за заслуги перед Православною Церквою та розвиток духовно-культурних зв’язків між святою горою Афон та УПЦ члени делегації митрополити Павел, Антоній, Володимир, Арсеній і єпископ Климент були нагороджені орденами святого великомученика Пантелеімона ІІ ступеня.

В свою чергу глава УПЦ подарував архімандритові Ієремії та духовнику монастиря ієромонаху Макарію хрести з прикрасами.

Теги: