Голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина та голова Сяніцького відділу Об’єднання українців у Польщі Марія Білас звернулися до Львівської міської ради щодо найменування вулиці в пам’ять Патріарха Димитрія у ювілейний 100 рік від дня його народження, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Depo.ua.

Як зазначили автори звернень, вони висловлюють підтримку ініціативі вірних УАПЦ у м. Львові щодо найменування вулиці в честь Патріарха Димитрія, "ініціатору ІІІ Відродження УАПЦ у 1989 році, мистецтвознавцю, іконознавцю та композитору".

З такою пропозицією до Львівської міської ради уже звернулися глава УАПЦ митрополит Макарій та голова Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного о.д. Юрій Федів. 5 липня відбулася зустріч членів Братства св. ап. Андрія Первозваного із секретарем Львівської міської ради щодо вирішення цього питання.

Патріарх Димитрій (Володимир Васильович Ярема; 9.12.1915-25.02.2000) – церковний і культурний діяч, відомий як Патріарх Київський і всієї України УАПЦ.

2016 рік в УАПЦ проголошено Роком Патріарха Димитрія.

Теги: