На Дніпровщині молитовно вшанували історика Дмитра Яворницького та отамана Івана Сірка5-6 серпня на Дніпровщині за участю духовенства УПЦ КП вшанували видатного історика Д. Яворницького та отамана Війська запорізького низового Івана Сірка, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

5 серпня єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, УПЦ КП, на запрошення Дніпровського музею ім. Д. Яворницького звершив разом з духовенством заупокійну літію за відомим українським  істориком, археологом, етнографом, фольклористом, лексикографом, письменником, дослідником історії українського козацтва Дмитром Івановичом Яворницьким біля місця його поховання.

55 років тому відбулось перепоховання видатного вченого біля стін музею, який сьогодні носить його назву. Цього року, у зв’язку з законом про декомунізацію, центральна вулиця м. Дніпра теж носить назву великого дослідника козацької епохи — Дмитра Яворницького.

На завершення архіпастир подякував директору музею, заслуженому працівнику культури Надії Капустіній та її науковим співробітникам за збереження культурної спадщини українського народу.

6 серпня керуючий Дніпропетровською єпархією владика Симеон відвідав щорічний захід вшанування кошового отамана Івана Сірка у Нікопольському районі, біля села Капулівка у супроводі благочинного Новомосковського району прот. Миколая Капралика.

Серед почесних гостей на заході був народний депутат України Юрій Миколайович Береза.

Перед початком заходу єпископ Симеон разом з місцевим духовенством звершив заупокійну літію за видатним козаком на Співочому полі біля Меморіалу, де спочиває отаман Війська запорізького низового.

Після молитви архіпастир благословив козаків, які щойно прийняли присягу на вірність Батьківщині.

Теги: