Видавництво «Дух і літера» і Фундація Колегіум Східної Європи імені Яна Новака-Єжьоранського у Вроцлаві (Польща) оголосили конкурс на підготовку та реалізацію проектів у галузі гуманітаристики (філософія, соціологія, історія, літературознавство, культурологія, історія мистецтва тощо), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua.

У конкурсі можуть брати участь дослідники, видавці, докторанти з Польщі та України віком до 40 років.

Проекти можуть бути призначені для видання в Польщі Колегіумом Східної Європи, в Україні – видавництвом «Дух і літера», або в обох країнах у рамках спільного видання.

Проекти мають бути скеровані на розвиток гуманітаристики через популяризацію текстів гуманітаристики в Польщі та в Україні й також на зміцнення співпраці між дослідниками та видавцями з Польщі та України.

Термін подачі проектів спливає 20 вересня 2016 року.

Журі конкурсу складається з представників Колегіуму Східної Європи та видавництва «Дух і літера»:

    Адам Поморський, голова Польського ПЕН;
    Оля Гнатюк, професор Варшавського університету і Києво-Могилянської академії;
    Ян Анджей Домбровський, голова правління Колегіуму Східної Європи;
    Лаурінас Вайчюнас, директор видавництва KEW.
    Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і літера»;
    Леонід Фінберг, головний редактор видавництва «Дух і літера»;

Автори проектів, обраних у рамках конкурсу, будуть запрошені у листопаді 2016 року на тижневий семінар до Войновіц. Витрати на проїзд, проживання та харчування покривають організатори.

Програма семінару:

    Обговорення довкола проектів і пошук можливостей для їхньої реалізації;
    Дискусія про актуальні проблеми розвитку гуманітаристики за участі польських та українських науковців і громадських діячів;
    Лекції польських та українських гуманітаріїв.

Проекти польською чи українською мовою потрібно надсилати одночасно на дві електронні адреси – Колегіуму Східної Європи wydawnictwo@kew.org.pl і видавництва «Дух і літера» centerjudaica@gmail.com.

Проект має містити докладний опис обсягом до 2 сторінок тексту й орієнтовний бюджет реалізації проекту в злотих чи гривнях. Після отримання проекту журі інформує учасника і присвоює проекту номер. Остаточне рішення журі буде оприлюднено до 10 жовтня 2016 року.

Теги: