Архієпископ УАПЦ освятив у Полтаві стелу пам’яті загиблих бійців АТО 27 серпня у Полтаві згадували трагічні події дворічної давнини − "Іловайський котел", в якому загинули сотні бійців АТО, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Uaoch.org

За даними офіційної статистики, під час розстрілу колони українських військових, які йшли «зеленим коридором» з оточення під Іловайськом, 366 українських воїнів загинуло, 429 поранено, 158 зникли безвісти та 128 потрапило у полон. Натомість Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідує Іловайську трагедію, вважає, що втрати з боку України перевищили тисячу людей.

Майже дві сотні полтавців зібралися, щоб увіковічнити пам’ять тих героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за український народ. На алеї навпроти Полтавської ОДА, при підтримці обласної влади, зусиллями волонтерів було споруджено стелу пам’яті загиблих героїв. На стелі, виконаній у національному стилі, − зображення та історії 19 полтавців, які віддали своє життя, захищаючи незалежність України.

Право відкрити стелу, надали учасникам боїв під Іловайськом, які прийшли віддати шану бойовим побратимам.

Архієпископ Афанасій, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями УАПЦ, освятив щойно відкритий меморіал і закликав не забувати тих страшних подій дворічної давнини, розбудовувати міцну та непереможну українську державу.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький вручив нагороди захисникам Вітчизни. Також за активну допомогу українським військовим, самовідданість на волонтерській ниві владика Афанасій вручив орден преподобного Іллі Муромця відомому громадському активісту та волонтеру Сергію Глобі, а також керівнику волонтерського центру Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ протодиякону Олександру Гораю.

Теги: