Синод УГКЦ заслухав стан соціального служіння ЦерквиНайпоширенішими видами соціального служіння в парафіях УГКЦ є допомога хворим та збір одягу і харчів – про це було наголошено на Синоді УГКЦ під час головної доповіді керівника Відділу соціальних питань УГКЦ о. Андрія Нагірняка, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.


Священик Андрій Нагірняк на Синоді виголошував доповідь «Соціальне служіння УГКЦ: сучасний стан – проблеми і перспективи».

За його словами, соціальне служіння – не лише практична діяльність, яка здійснюється. Воно має вплив і на літургіку, катехизацію, розвиток екуменізму тощо.

Разом з експертами він представив основні ділянки соціального служіння, які здійснюються в Церкві: служіння дітям, сиротам, сім’ям, людям похилого віку, ув'язненим, постраждалим від війни і т. п. «Ми представили наші структури, які здійснюють соціальну діяльність, як на загальноцерковному рівні, так і на рівні монаших чинів та згромаджень, єпархій, через БФ «Карітас», мирянські організації», – розповів він.

«Ми прозвітували про роботу робочої групи для втілення програми «Жива парафія – місце зустрічі із живим Христом», яка зустрічалася з тими, хто працює у сфері соціального служіння, аби дізнатися про їхні думки на наявні проблеми та виклики», – сказав о. Андрій.

На Синоді представили результати дослідження соціального служіння в парафіях УГКЦ. «За цими даними, поки стан соціального служіння УГКЦ не є достатнім. Лише три відсотки парафій здійснюють служіння неповносправним, тільки чотири – годують потребуючих. Найуспішнішою є допомога хворим – 30 відсотків парафій, збір одягу і харчів – 47 відсотків парафій», – констатував керівник Відділу соціальних питань УГКЦ.

За словами о. Андрія, такі дані показують виклики, які стоять перед УГКЦ. «А це питання просвіти, бо про соціальне служіння мало відомо. Нам необхідно поширити спектр соціального служіння і його якості, а також запровадити його інституційний розвиток», – підсумував о. Андрій Нагірняк.

Фото Facebook

Теги: