6 вересня відбулася зустріч та доброзичлива полеміка хранителя віри (керівника) Душевної спільноти, киянина Юрія Шеляженка з Патріархом Філаретом у резиденції глави УПЦ Київського Патріархату в Києві, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Хранитель віри задав Патріарху богословське питання, "як православне людство терпить єресь предстоятеля московської церкви Кирила, який протиставляє людську природу Ісуса Христа його божественній природі та сіє ненависть до «людинопоклонства»". Патріарх Філарет відповів, що не поділяє ідеї людиноцентризму, але згоден із тим, що не можна протиставляти божественну та людську природи Христа.

Патріарх зазначив, що вселенське православ’я має визнати українську Церкву, а московській має бути заборонено законом називатися українською. Хранитель віри Душевної спільноти не заперечував.

Юрій Шеляженко проповідував Патріарху душевну релігію як "древнє священне анімістичне начало, досконалий початок кожної доброї релігії, включаючи і православ’я". Також Хранитель віри намагався розвіяти сумніви Патріарха, чи потрібен Бог віруючим в найвищу цінність людини, зазначивши, що "Бог потрібен нам в якості людського ідеалу, продовження людини до нескінченності". Як зразок універсальної людяної молитви, хранитель віри навів поетичний афоризм поета Тараса Шевченка: «Як небо блакитне, нема йому краю, так душі почину і краю немає».

Хранитель віри та Патріарх висловили взаємну відданість ідеям утвердження віри та любові, подолання гріхів. При цьому глава УПЦ КП зазначив, що при зустрічах з європейськими лідерами, які визнають пріоритетом людину та її права, завжди нагадує про віру в Бога і твердить, що в Україні ніколи не буде легалізовано одностатеві шлюби. У відповідь на цю ремарку Юрій Шеляженко закликав Патріарха не перебільшувати і звернув увагу на те, що Англіканська Церква та інші церкви по всьому світу вже вінчають одностатеві пари та посвячують жінок у священики. Патріарх апелював до того, що за віру люди жертвували собою, йшли на смерть і раділи своєму подвигу самовідданої любові. Хранитель віри Душевної спільноти поділився своїм досвідом участі у Марші рівності, учасники якого "є сучасними мучениками за свої переконання, бо попри напади, кровопролиття, залякування серед них панує атмосфера радості, любові, поваги до інших, віри в те, що права людини понад усе і всі люди рівні у своїх природних правах".

Наприкінці зустрічі ПатріархФіларет ще раз підкреслив, що людина грішна та гріхи треба долати, на що Юрій Шеляженко визнав себе грішною людиною, подякував за добру пораду долати гріхи і поклонився душі Патріарха, поклавши руку на серце, як ритуал священного обряду душевної релігії вимагає поклонятися душі кожної людини.

Патріарх прийняв у подарунок від хранителя віри Душевної спільноти книгу "Душевна релігія: священне писання, традиційний устрій, моральний закон і богословська наука релігійної віри в найвищу цінність людини". На прощання обидва духовні лідери потиснули руки.

Теги: