УГКЦ провела 420 ротацій у зоні АТО, надала 150 військових капеланів, з яких 15-20 постійно перебувають на передовійСинод єпископів Української Греко-Католицької Церкви розглянув питання розвитку військового капеланства в УГКЦ. Члени Синоду, який зараз проходить у Брюховичах, заслухали доповідь владики Михайла (Колтуна), керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Владика Михайло (Колтун) наголосив, що справа капеланського служіння є необхідністю як для Церкви, так і для військовослужбовців, цивільних людей.

Отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії у справах душпастирства силових структур України, на Синоді представив єпископам сучасний стан військового капеланства, його виклики та перспективи.

«Ми стоїмо на порозі офіційного запровадження військового капеланства в державі. І коли держава від себе робить офіційний крок – легалізує військове капеланство, то Церква від себе теж мусить зробити крок – офіційно організувати структуру військового капеланства, службу, яка офіційно працюватиме і могтиме приймати до себе капеланів, котрих відправлятимуть у війська на служіння», – зазначив священик.

Говорячи про те, в якому стані перебуває капеланське служіння сьогодні, о. Любомир відзначив, що капелани УГКЦ вже більше ніж два роки перебувають з українськими військовими на Сході України. «Ми провели вже 420 ротацій, – розповів він, – в АТО побували 150 військових капеланів з різних єпархій. 15-20 капеланів постійно перебувають на передовій, багато душпастрів надають духовну опіку в реабілітаційних центрах, сім’ям військових. Наприклад, залучали дітей військовослужбовців, які служили в АТО, до літніх таборів».

Теги: