За останні тижні в південно-східних областях України громади УГКЦ і УПЦ Київського Патріархату ведуть активну роботу щодо відкриття нових культових споруд, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ і сайт УПЦ КП.

УГКЦ і УПЦ КП засновують нові храми на Луганщині, Херсонщині, ОдещиніЗокрема, у Лисичанську, що на Луганщині, планують звести храм УГКЦ. Поки шукають земельну ділянку під будову. У місті нині діють лише храми УПЦ (МП).

Кошти на зведення храму допомагають збирати парафіяни з Тернопільщини. «Місцеві вірні Лисичанська також будуть долучатися до цього. Тоді, справді, цей храм можна буде вважати своїм, бо кожен внесе в його зведення свою лепту», - прокоментував подію о. Сергій Паламарчук, настоятель парафії.

А 2 жовтня у м. Скадовськ Хесронської області було освячено новий греко-католицький храм Покрови Пресвятої Богородиці, який знаходиться під пастирською опікою ченців Згромадження Воплоченого Слова. Чин  освячення було єпископом Михаїлом (Бубнієм), екзархом Одеським і адміністратором Кримським.

24 вересня єпископ Одеський і Балтський Марк, ієрарх УПЦ КП, у супроводі секретаря єпархії архімандрита Микити (Сировегіна) прибув з архіпастирським візитом до смт. Овідіополь Одеської області, де звершив чин заснування храму і поставлення хреста та освятив наріжний камінь в основу будівнитва храму на честь Покрову Пресвятої Богородиці.

Біля місця будівництва храму єпископа Марка зустріли представники церковної громади та мешканці селища. На освяченні був також присутній керівник Одеського обласного осередку руху "Правий сектор" Сергій Стерненко з активістами, депутати Овідіопольської селищної ради, представники місцевих громадських та патріотичних організацій.

Керуючий єпархією звернувся до присутніх з повчальним словом, в якому наголосив на важливості започаткованої благої справи, адже храм Божий є місцем зустрічі людини з Богом, місцем спілкування творіння з Творцем і Спасителем. Навіть своїм виглядом храм спонукає перехожого замислитися над сенсом свого життя, закликає до покаяння.

Єпископ Марк у співслужінні духовенства також звершив чин освячення ще однієї земельної ділянки у смт. Овідіополь, де планується побудувати каплицю на честь ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" та пробурити свердловину для подачі артезіанскої води.

Теги: