Православне і греко-католицьке духовенство Закарпаття відслужило чин поховання за воїном АТО12 жовтня в Ужгороді попрощалися із загиблим в АТО військовослужбовцем 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади Давидом Гамсахурдія, який загинув від отриманих тяжких поранень в АТО під час обстрілу шахти «Бутівка» на Донеччині, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhurch.net.ua.

Провести в останню путь полеглого українського воїна і героя Давида Гамсахурдію, біля Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру, прийшли єпископи та духовенство Карпатської та Закарпатської єпархій УАПЦ, Мукачівської греко-католицької єпархії, представники Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної ради, Ужгородської міської ради, Закарпатського обласного і Ужгородського об’єднаного міськрайонного військового комісаріату, 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади тощо.

Духовенство Карпатської єпархії УАПЦ на чолі з керуючим єпархією єпископом Віктором (Бедь), у співслужінні Кирила (Михайлюка), єпископа Ужгородського і Закарпатського, керуючого Закарпатською єпархією УАПЦ, а також Ніла (Лущака), єпископа-помічника та духовенства Мукачівської греко-католицької єпархії відслужили чин поховання.

Владика Віктор (Бедь) у своєму архіпастирському слові висловив глибокі співчуття рідним та близьким покійного. З архіпастирським словом до присутніх також звернувся і владика Ніл (Лущак).

Єпсикоп Вікто (Бедь) вручив матері Давида посмертну церковну нагороду воїну-герою – медаль святого рівноапостольного князя Київського Володимира І ступеня.

Труну із тілом загиблого воїна-героя пронесли центральними вулицями міста. Поховали Давида Гамсахурдію на Пагорбі Слави цвинтаря «Кальварія» з усіма військовими почестями.

26-річний Давид Михайлович Гамсахурдія, уродженець і виходець із Грузії. Батько Михайло і мати Тетяна з сином Давидом колись втекли з охопленої війною Грузії, а Україна, зокрема Закарпаття, стали для сім’ї Гамсахурдія другою домівкою та Вітчизною. Після російської агресії проти України Давид добровольцем пішов на захист України.

Теги: