УПЦ взяла участь у міжнародній конференції капеланів у Варшаві17-21 жовтня голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Августин (Маркевич) і голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко взяли участь у ІІІ Міжнародній конференції православних військових капеланів, яку провів Православний ординаріат Війська Польського у Варшаві, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

У заході також взяв участь заступник голови Синодального військового відділу архімандрит Лука (Винарчук). Загалом на форумі були присутні військові капелани з 13 країн світу: Польщі, Фінляндії, Естонії, Латвії, Білорусі, України, Словаччини, Румунії, Сербії, Боснії і Герцеговини, Австрії, Греції та Кіпру.

Темою цьогорічного форуму було питання масової міграції біженців з країн Ближнього Сходу та служіння військових капеланів у сучасних умовах.

Також капелани відвідали православні храми і монастирі Польської Православної Церкви (ППЦ). У кафедральному соборі святої рівноапостольної Марії Магдалини у Варшаві митрополит Августин разом із єпископом Сем’ятицьким Георгієм, Православним ординарієм Війська Польського у співслужінні військових капеланів звершив літургію.

Учасники наукового форуму мали зустріч з митрополитом Варшавським і всієї Польщі Савою, який очолює ППЦ.

Військові священики відвідали будинок ветеранів, вшанувала пам’ять солдатів, загиблих у миротворчих місіях та поклали вінок до пам’ятника полеглим воїнам у військових місіях і операціях за межами країни.

Теги: