Київське Вагнерівське товариство проведе зустріч, присвячену опері «Дочка кардинала» («Жидівка»)20 листопада Київське Вагнерівське товариство проведе у столичному Будинку вчених зустріч за темою «Опера французького композитора Фроманталя Галеві «Дочка кардинала» у сучасних сценічних версіях», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Вказана опера відома також під назвою «Жидівка» — вона стала найвідомішою оперою Галеві. В ній використані єврейскі мотиви, багатовікові страждання єврейського народу знайшли в ній глибоке музичне вираження.

Героїня «Жидівки», Рахіль, проявляє полум'яну любов до єврейської релігії, до якої не належить за народженням, але в традиціях якої була вихована прийомним батьком, Жозаром, і вона добровільно кидається на вогнище, не бажаючи зрадити своїм ідеалам. Галеві хотів зобразити в цій опері духовний морок і жорстокість, які панували в Середні віки, як наслідок хибного розуміння релігії. Сюжет опери див. тут.

Прем'єра відбулась 23 лютого 1835 року в Парижі в театрі «Опера Гарньє». У дореволюційній Росії була представлена перший раз на сцені німецького театру в Петербурзі і називалася «Жидівка», в СРСР опера йшла під назвою «Дочка кардинала», а з 2010 року ця опера виконується в Михайлівському театрі в Санкт-Петербурзі під назвою «Юдейка».

Розповість про оперу голова Київського Вагнерівського товариства д. мистецтвознавства, чл.-кор. НАМ України М.Р. Черкашина-Губаренко.

Адреса: вул.Володимирська, 45-а, Будинок учених, Біла вітальня. Початок о 17.00.

Фото Facebook

Теги: