У Києві відзначать 210-річчя Пилипа Морачевського — перекладача Євангелія на українську мову28 листопада клуб "Наукова спадщина" Київського Будинку вчених проведе вечір пам’яті до 210-річчя українського письменника, педагога, поета та перекладача П.С. Морачевського, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Пилип Семенович Морачевський - відомий український літератор, у 1860-х роках здійснив переклад українською мовою Євангелія (переклад завершено у листопаді 1861 р.), пізніше — «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Написав рідною мовою курс «Священної історії» для початкових шкіл і народного читання.

Російська Академія Наук визнала його переклад найкращим серед усіх аналогічних слов'янських перекладів, але через мовну політику Російської імперії жоден із цих перекладів не був виданий за життя автора.

Лише в лютому 1905 року російська влада дала дозвіл на публікацію українського перекладу Святого Письма. Вперше надрукований навесні 1906 року (потім у 1914 і 1917 рр.) з благословення Святішого Синоду Російської Церкви, але дозволений для використання у церковних відправах був лише в період Української Центральної Ради за розпорядженням Всеукраїнської Православної Церковної Ради. Євангелія в перекладах Морачевського були перевидані у Канаді (1948) і США (1966), їх досі використовують під час богослужінь.

Вечір веде керівник клубу, доктор фіз-мат. наук, проф. В.А. Шендеровський. Подія відбудеться з циклу «Видатні українці».

Адреса: вул.Володимирська, 45-а, Будинок учених, Біла вітальня. Початок о 18.30.

Фото Facebook

Теги: