4 листопада 2016 року, на запрошення керівництва Служби безпеки України в Одеській області, єпископ Одеський і Балтський Марк та секретар єпархіального управління УПЦ КП архімандрит Микита (Сировегін) взяли участь в урочистому відкритті першого на Одещині пам’ятника українським патріотам, які загинули у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Захід відбувся на центральній алеї одеського санаторію СБУ "Одеса".

У церемонії взяли участь голова Служби безпеки України генерал армії України Василь Грицак, начальник Управління СБУ в Одеській області генерал-майор Сергій Батраков, голова Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Федорчак, ректор Одеського державного університету внутрішніх справ генерал-майор Іван Катеренчук, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, начальник Головного Управління Національної поліції України в Одеській області генерал поліції 3 рангу Гіоргі Лорткіпанідзе, представники силових структур, громадськості, учасники АТО, члени сімей загиблих співробітників СБУ в зоні проведення АТО.

Ведучим цього заходу був народний артист України Микола Свидюк.

Право зняти накидку з пам’ятника було надано родичам загиблих воїнів: Наталії Біліченко, Денису Біліченко – вдові й сину офіцера СБУ з Полтавщини, який у 2014 році вирушив у робоче відрядження до Слов’янська і першим героїчно загинув бід час проведення бойових дій; Зінаїді Галущенко – матері Андрія Галущенко, командира зведеної мобільної групи по боротьбі з контрабандою, який героїчно загинув восени минулого року в районі міста Щастя на Луганщині.

Після церемонії відкриття єпископ Марк у співслужінні архімандрита Микити відправив заупокійну літію за загинувшими героями та звершив чин освячення пам'ятника.

Зображені на монументі символічні білі голуби, стривожені ворогом, здіймаються вгору, закриваючи крилами карту України. За задумом автора, один з птахів впав, уражений ворогом. Надпис на камені – "З Богом та Україною у серці!".

Пам’ятник створив відомий скульптор Олександр Токарев, член Національної спілки художників України.

Після освячення присутні поклали квіти до пам'ятника та вшанували пам’ять воїнів хвилиною мовчання.

Теги: